A A A
normalny kontrast | duży kontrast

„DON PASQUALE” NA TOPIE!

Informujemy, że spektakl „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego w reżyserii Jerzego Stuhra, pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka zajął drugie miejsce w wewnątrzredakcyjnej ankiecie „Dziennika Polskiego”, dotyczącej największych wydarzeń kulturalnych Krakowa w ostatnim roku. 

Premiera opery Donizettiego odbyła się 2 grudnia 2016 roku i była to pierwsza realizacja tego wybitnego reżysera i aktora na scenie operowej. Spektakl zachwycił publiczność, a także krytyków zyskując entuzjastyczne recenzje. Krakowska publiczność po raz kolejny mogła podziwiać Mariusza Kwietnia, światowej sławy barytona i gwiazdę Metropolitan Opera w Nowym Jorku, który brawurowo wcielił się w rolę Doktora Malatesty. W tej partii usłyszeliśmy i zobaczyliśmy także Mariusza Godlewskiego. W roli Don Pasquale wystąpili: Grzegorz Szostak i Dariusz Machej, w partii Noriny Alexandra Flood i Anna Wolfinger, w roli Ernesta Andrzej Lampert i Sang-Jun Lee. W postać Notariusza wcielił się sam Jerzy Stuhr oraz Krzysztof Dekański. Scenografię zaprojektowała Alicja Kokosińska, kostiumy Maria Balcerek, ruch sceniczny opracował Jacek Tomasik, za reżyserię światła odpowiadał Bogumił Palewicz, chór przygotował Jacek Mentel. 

Wśród zwycięzców rankingu „Dziennika Polskiego” znalazły się również takie wydarzenia jak: rok w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz spektakl „Wszystko o mojej matce” w Teatrze Łaźnia Nowa. Wśród nominowanych pozycji znalazł się również XX Letni Festiwal Opery Krakowskiej. 

Zachęcamy do lektury artykułu