A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Dyplomanci Akademii Muzycznej w Krakowie na scenie Opery!

Na naszej scenie po raz kolejny zaprezentowali się dyplomanci Akademii Muzycznej w Krakowie. Wspaniale poradzili sobie z nie lada wyzwaniem, jakim był udział w spektaklu „Wesele Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Laco Adamika i pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka. Spektakl, który odbył się 11 kwietnia ,dostarczył wielu pozytywnych emocji, zarówno publiczności, jak i młodym artystom i realizatorom. 

Wystąpili: Stanisław Zyskowski (Almaviva), Joanna Wójcik (Hrabina), Paula Maciołek (Zuzanna), Stanisław Olejniczak (Figaro), Sławomir Broś (Bartolo), Agata Dembska-Kornaga (Cherubin), Daria Proszek (Marcelina), Jarosław Bielecki (Basilio), Natalia Czuhaj (Barbarina), Franciszek Szmyd (Antonio), Tomasz Świerczek (Don Curzio). Dyplomantom towarzyszył Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Udział studentów Akademii Muzycznej w spektaklach Opery Krakowskiej uważam za bardzo dobrą inicjatywę - mówi Laco Adamik. - Dla młodych artystów, nie ma nic cenniejszego niż bezpośrednie zetknięcie się z dziełem  i możliwość pracy w profesjonalnym teatrze. „Wesele Figara” to spektakl, w którym młodzi śpiewacy mogą sprawdzić się zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Studenci byli doskonale przygotowani,  wnieśli wiele świeżości i młodzieńczego entuzjazmu – dodaje reżyser.

Młodym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!