A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Grosze grają rolę! Dzień Teatru Publicznego

12 maja br. 100 teatrów z 39 polskich miast rozpocznie sprzedaż biletów na swoje spektakle, które wpisują się w program Dnia Teatru Publicznego 2018, organizowanego przez Instytut Teatralny. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” ma przypominać symboliczna cena biletu - 300 groszy.

W ramach tegorocznej akcji Opera Krakowska zaprasza na spektakl baletowy „Kopciuszek” (12.05.2018, godz. 18.30). Bilety w cenie 300 groszy będzie można kupić w Kasie Opery Krakowskiej jedynie w dniu 12 maja od godz. 10.00. Do ich zakupu uprawnione są tylko osoby fizyczne. Jedna osoba może kupić maksymalnie 5 biletów. Spektakl nie będzie objęty sprzedażą biletów online, ani rezerwacją mailową i telefoniczną.

Twórcą naszego przedstawienia jest wybitny choreograf pochodzący z Mediolanu Giorgio Madia. W jego interpretacji „Kopciuszek” został wzbogacony o nowe znaczenia przy zachowaniu uniwersalnego sensu przypowieści. Łączy w sobie subtelny liryzm z ironią i poczuciem humoru, wyróżnia się oryginalnym językiem choreografii, zaskakuje widowiskowością. Warstwę muzyczną spektaklu stanowią fragmenty utworów operowych i kameralnych G. Rossiniego. To wzruszające i pełne humoru przedstawienie adresowane jest do widzów od 12 lat. 

Więcej informacji na temat Dnia Teatru Publicznego i akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” - www.dzienteatrupublicznego.pl .


Spektakl baletowy „Kopciuszek” zostanie zaprezentowany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.