A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Inspiracje - „Hrabina Marica”

Tradycyjnie jak przed każdą premierą, zapraszamy na spotkanie z cyklu „Inspiracje”. Tym razem ich tematem będzie operetka „Hrabina Marica” E. Kálmána (premiera 24 lutego), którą przygotowuje dla naszej sceny Paweł Aigner (reżyseria) i Tomasz Tokarczyk (kierownictwo muzyczne). Spotkanie z tymi twórcami pozwoli nam poznać kulisy pracy nad spektaklem.

Porozmawiamy o inspiracjach i o tym, dlaczego praca nad komedią muzyczną jest tak bardzo wymagająca. Będzie też o humorze i z pewnością z humorem. Sam reżyser przyznał, że opowiadać mógłby o tym godzinami. 

„Żeby zacytować Gombrowicza, praca nad tą operetką to swego rodzaju wycieczka w <boski idiotyzm>. Jest to poczucie humoru sprzed wielu lat, czasem archaiczne. Jednak mamy tu do czynienia ze szlachetnym dowcipem, z którego śmiali się nasi przodkowie. Muzyka jest lekka, przyjemna, dobrze znana, a świat przedstawiony dalece odległy od dnia dzisiejszego, czasem nawet absurdalny. I właśnie dlatego operetka jest tak bardzo fascynująca…”- powiedział Paweł Aigner.

Rozmowę poprowadzi Alicja Myśliwiec, redaktor Radia Rmf Classic.

Spotkanie odbędzie się 20 lutego o godz. 17.30 na Antresoli Opery Krakowskiej. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, dostępnych w Kasie Opery Krakowskiej od 10 lutego br. 

Serdecznie zapraszamy!