A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Inspiracje – Opowieści Hoffmanna

Tradycją stały się już spotkania z cyklu „Inspiracje”, które przed każdą premierą przybliżają widzom realia pracy nad spektaklem. Najbliższe z nich poświęcone będzie premierze „Opowieści Hoffmanna” J. Offenbacha (9 czerwca) i odbędzie się 5 czerwca o godz. 17.30 na Antresoli Opery Krakowskiej. Jego gośćmi będą Michał Znaniecki, reżyser i Tomasz Tokarczyk, kierownik muzyczny. Spotkanie z twórcami pozwoli nam poznać kulisy pracy nad operą, zarówno w warstwie dramatycznej, jak i muzycznej. Rozmowę z artystami poprowadzi Alicja Myśliwiec, redaktor Radia RMF Classic.

- Dzieło Offenbacha to dla mnie wyzwanie ze względu na wielość istniejących wersji. Jest to bardzo twórcze, gdyż tak naprawdę muszę wraz z dyrygentem stworzyć jej własną wersję - mówi reżyser.

„Opowieści Hoffmanna” to kolejna opera, którą dla naszej sceny przygotowuje Michał Znaniecki. Poprzednie realizacje to: „Król Roger” K. Szymanowskiego, „Don Giovanni” W. A. Mozarta, „Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowskiego i  „Miłość do trzech pomarańczy” S. Prokofiewa.

Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, dostępnych w Kasie Opery Krakowskiej od 20 maja br. 

Zapraszamy!