A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Koncerty Noworoczne zabrzmią 125 metrów pod ziemią

Piękną tradycją Kopalni Soli „Wieliczka”, nazywanej podziemnym salonem Krakowa, stały się organizowane tam Koncerty Noworoczne. W dniach 7 i 8 stycznia br. na zaproszenie Kopalni, w tych wyczekiwanych przez widzów koncertach, gościć będzie zespół naszego teatru. W Komorze „Warszawa”, położonej 125 metrów pod ziemią, wysłuchamy ulubieńców krakowskiej publiczności: Katarzynę Oleś-Blacha, Iwonę Sochę, Tomasza Kuka i Andrzeja Lamperta oraz Orkiestrę Opery pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. 

W podziemnej operze królować będzie muzyka Johanna Straussa. Zabrzmią cytaty z najwspanialszych dzieł mistrza wiedeńskiej operetki, a będą to arie i duety z „Zemsty nietoperza”, „Wiedeńskiej krwi” i „Barona cygańskiego”, a także słynne polki i marsze.

Opera Krakowska i Kopalnia Soli „Wieliczka” od wielu lat z powodzeniem współpracują ze sobą. Pierwszy z koncertów z udziałem solistów naszej sceny zorganizowany w 2005 roku w Komorze „Warszawa”, był transmitowany na żywo przez Telewizję Kraków. Była to pierwsza w historii stacji taka transmisja. W tym samym wnętrzu, w 1991 odbyła się premiera „Śmierci Don Juana” Romana Palestra, a w 2003 roku widowisko muzyczne „Madama Butterfly”, zrealizowane na podstawie opery Giacomo Pucciniego. W najbogatszej podziemnej świątyni jaką jest Kaplica św. Kingi, w 2010 roku zabrzmiała „Msza Koronacyjna” Wolfganga Amadeusza Mozarta, a w 2015 roku „Mała msza uroczysta” Gioacchina Rossiniego. W przededniu Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku w Komorze „Warszawa” wykonano „Symfonię pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego.


Informacje organizacyjne:

Zjazd dla widzów -  od godz. 16.15 (Szyb Daniłowicza)
Ostatni zjazd -  godz. 17.45


Organizator Koncertów Noworocznych