A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Monika Korybalska w finale I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi

Miło nam poinformować, że solistka Opery Krakowskiej Monika Korybalska znalazła się wśród 8 osób, które zakwalifikowały się do finału I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów.

Koncert finałowy odbył się 10 lutego br. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Podczas koncertu - obok Moniki Korybalskiej - usłyszeliśmy także artystkę współpracującą z naszym teatrem - Wandę Franek, znaną krakowskiej publiczności z opery „Mefistofeles” A. Boito, w której kreowała partię Pantalis. Śpiewakom towarzyszyła Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Yannisa Pouspourikasa.

Do pierwszego etapu konkursu (7-8 lutego) zakwalifikowało się 50 śpiewaków z całego świata. Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci Polski, Łotwy, Litwy, Węgier, Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Niemiec, Francji, Norwegii, Szwecji, Korei Południowej i Chin. W kolejnym etapie (9 lutego) wzięło udział 28 osób. Uczestników oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem Ewy Vesin, śpiewaczki i dyrektora artystycznego konkursu.

Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów to okazja do przypomnienia sylwetki patronki konkursu – wybitnej artystki urodzonej w Lublinie, pierwszej polskiej wielkiej diwy operowej, która na przełomie XVIII i XIX wieku śpiewała na największych scenach Europy.

Solistkom serdecznie gratulujemy!