A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Wspólne kolędowanie z Operą Krakowską

To był prawdziwie wzruszający koncert. W dniu 6 stycznia w Kaplicy św. Kingi, nazywanej perłą w koronie Kopalni Soli „Wieliczka”, zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Niezwykły klimat tego miejsca i artyści sprawili, że był to uroczy, pełen ciepła wieczór. Publiczność nagradzała każde wykonanie gromkimi brawami.

Wspaniale zaśpiewali soliści naszej sceny: Monika Korybalska i Michał Kutnik, oraz młodzi artyści – Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej prowadzony z wielką pasją i sercem od 2008 roku przez Marka i Beatę Kluzów. Zagrała kameralna orkiestra smyczkowa Opery Krakowskiej pod dyrekcją Marka Kluzy.

W repertuarze znalazły się kolędy i pastorałki, a wśród nich:  „Dzisiaj w Betlejem”,  „Anioł pasterzom mówił”, „Przybieżeli do Betlejem”,  „Ach, ubogi żłobie”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Lulajże Jezuniu”, „Cicha Noc”, „Bóg się rodzi”, „Do szopy”, „My też pastuszkowie”, „Mizerna cicha”, „Hej, bracia, czy śpicie?”, „Cieszymy się” czy „Paśli pasterze woły”. Brzmienie tej wyjątkowej muzyki w tak pięknym anturażu, jakim jest Kaplica św. Kingi zyskało niepowtarzalny wymiar.

Dziękujemy publiczności za wspólne kolędowanie z Operą Krakowską.


Partner koncertu