Bilety on-line

ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW ON-LINE NA SPEKTAKLE W OPERZE KRAKOWSKIEJ

Sprzedaż biletów on-line realizowana jest za pośrednictwem strony www.opera.krakow.pl przez aplikację KUP BILET, która przeprowadzi Państwa przez całą procedurę. Ikony KUP BILET znajdują się przy poszczególnych pozycjach repertuarowych, objętych systemem sprzedaży on-line.

Cena biletu na wybrane miejsce jest ceną normalną bez zniżek.  Jednorazowo w trybie on-line można zakupić do 10 biletów.

Po  zaznaczeniu wybranych miejsc  mają Państwo 10 minut na złożenie zamówienia, po upływie tego czasu należy ponownie rozpocząć procedurę zakupu.

Przy zakupie biletów on-line płatność jest realizowana za pośrednictwem serwisu 

Po wypełnieniu formularza otrzymają Państwo e-mail z podsumowaniem dotyczącym zarejestrowanej transakcji zakupu biletów. Następnie już po dokonaniu zakupu kolejna wiadomość poinformuje Państwa o zrealizowaniu zamówienia. W przypadku braku płatności otrzymają Państwo e-mail  dotyczący anulowania zamówienia.


Dostawa i odbiór zakupionych biletów on-line

Zakupiony on-line bilet  zostanie dostarczony w formie elektronicznej na wskazany przez Państwa adres e-mail, w postaci załącznika PDF. Bilet należy wydrukować we własnym zakresie i okazać go przy wejściu na wydarzenie. Do wydrukowania biletu w formacie PDF niezbędna jest instalacja darmowego oprogramowania Adobe Acrobat Reader. Do wydruku należy używać białego papieru w formacie A4 tak, aby wydrukowane kody były dobrze widoczne. Bilet można również zrealizować poprzez jego okazanie na ekranie urządzenia mobilnego (tablet, tel. komórkowy).

W przypadku gdy nie mają Państwo możliwości wydrukowania biletu lub jego okazania na urządzeniu mobilnym, mogą go Państwo odebrać w Kasie Opery, z następującym zastrzeżeniem:

  • w przypadku wydarzeń odbywających się w gmachu Opery - bilety można odebrać w Kasie Opery najpóźniej 30 minut przed spektaklem;
  • w przypadku wydarzeń odbywających się poza gmachem Opery – bilety można odebrać najpóźniej dzień przed terminem wydarzenia;
  • warunkiem wydruku i wydania prze Kasę Opery biletu zakupionego on-line jest okazanie dokumentu tożsamości osoby realizującej zakup i podanego numeru transakcji.


Spektakle rozpoczynają się punktualnie. Widzowie spóźnieni, nie są wpuszczani na widownię aż do przerwy (jeśli spektakl nie ma przerwy bilet traci ważność).

Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT po zaznaczeniu tego w formularzu zgłoszenia podczas dokonywania zamówienia.