EDUKACJA | SPOTKANIA W OPERZE. PORANKI

„Poranki” to cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci w wieku od 6-9 lat odkrywających przed nimi tajniki niezwykłego świata opery. Gośćmi każdego z „Poranków” jest pracownik opery: śpiewak, tancerz, muzyk, portier, automatyk sceny, a także… kierownik muzyczny i dyrektor naszego teatru. Dzieci będą mogły nie tylko wysłuchać fascynujących opowieści, ale same spróbują zatańczyć i zaśpiewać, aby poczuć się jak prawdziwi artyści. Młodzi uczestnicy poznają także kulisy Opery i dowiedzą się jak działają urządzenia sceniczne. 

Spotkania to również okazja do wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach: plastycznych, dotyczących scenografii lub kostiumu, oraz ruchowych, z reguły związanych z tematyką zajęć. 

PORANKI zostały nagrodzone przez portal „Czas dzieci” statuetką „Słonecznik 2015” w kategorii Muzyka (wrzesień 2015).

Podczas zajęć rodzicom i opiekunom proponujemy spędzenie czasu w Kawiarni Operowej przy „Latte Pucciniego” i „Szarlotce Trubadura”.

Koszt udziału dziecka w jednym spotkaniu to 25 zł, a przewidywany czas trwania spotkań to około 1,5 godziny. Spotkania odbywają się w niedzielę o godz. 11.00 w gmachu Opery Krakowskiej.

 Szczegółowe informacje na temat "Poranków" można uzyskać telefonicznie: 12 296 62 60 (61), 12 296 62 62 (63)

Ilość miejsc jest ograniczona.