O NAS | ZESPÓŁ OPERY

Bogusław Nowak

BOGUSŁAW NOWAK
Dyrektor Naczelny

Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zawodowo związany m.in. ze Starym Teatrem w Krakowie, Radiem Kraków (prezes Zarządu w latach 1995 – 2000) ... więcej

Laco Adamik

LACO ADAMIK
Główny Reżyser

Reżyser teatralny, filmowy i operowy pochodzenia słowackiego. Absolwent Akademii Filmowej (FAMU) w Pradze. Od początku lat 70. mieszka i pracuje w Polsce. Zasłynął jako twórca wybitnych spektakli...więcej

Tomasz Tokarczyk

TOMASZ TOKARCZYK
Kierownik Muzyczny

Dyrygent. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, dyrygentury (dyplom z wyróżnieniem) i skrzypiec, kilkakrotny stypendysta Bachakademie Stuttgart oraz Bach Oregon Festival w USA...więcej

Z-ca Dyrektora ds. Organizacyjnych: Katarzyna Rytysa-Bańbuła 
Z-ca Dyrektora ds. Produkcji – Główny Inżynier: Wiesław Sawa, Główny Księgowy: Małgorzata Żak 

 

Rada Artystyczno-Programowa

Laco Adamik, Andrzej Biegun, Barbara Kędzierska, Adam Kruszewski, Małgorzata Janicka-Słysz
Tomasz Tokarczyk, Stanisław Zajączkowski

Zespół artystyczny

DYRYGENCI:

Tomasz Tokarczyk, Paweł Szczepański

Współpraca:

Grzegorz Berniak, Łukasz Borowicz, Rafał Jacek Delekta, Jan Jazownik, Joachim Kołpanowicz, Marek Kluza, Tadeusz Kozłowski, Warcisław Kunc, Zygmunt Magiera, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Sebastian Perłowski, Marek Toporowski, Evgeny Volynskiy, Piotr Wajrak, Bartosz Żurakowski

SOLIŚCI

Współpraca:

Marcelina Beucher, Ewa Biegas, Grażyna Brodzińska, Agnieszka Kuk, Dorota Laskowiecka, Anita Maszczyk, Magdalena Molendowska, Gabriela Orłowska de Silva, Edyta Piasecka, Ewa Vesin, Agata Widera-Burda, Karolina Wieczorek, Anna Wolfinger

Współpraca:

Anna Bernacka, Jolanta Gzella, Monika Ledzion-Porczyńska, Olga Maroszek, Małgorzata Ratajczak, Agnieszka Rehlis, Małgorzata Walewska, Iryna Zhytynska

Współpraca:

Paweł Brożek, Marcin Kotarba, Franciszek Makuch, Marcin Pomykała, Janusz Ratajczak, Dominik Sutowicz, Pavlo Tolstoy, Witold Wrona, Paweł Wunder, Adam Zdunikowski

Współpraca:

Mariusz Godlewski, Szymon Komasa, Zenon Kowalski, Adam Kruszewski, Stanisław Kufluk, Mariusz Kwiecień, Bartłomiej Misiuda, Przemysław Rezner, Leszek Skrla, Adam Zaremba

Współpraca:

Daniel Borowski, Wojtek Gierlach, Remigiusz Łukomski, Dariusz Machej, Jacek Ozimkowski, Patryk Rymanowski, Grzegorz Szostak, Wojtek Śmiłek, Aleksander Teliga

BAS-BARYTONY:

Współpraca:

Przemysław Firek, Robert Gierlach, Łukasz Goliński, Tomasz Rudnicki, Krzysztof Szumański

AKOMPANIATORZY-KOREPETYTORZY SOLISTÓW:

Grzegorz Brajner, Kristina Kutnik, Olga Tsymbaluk

AKTORZY

Współpraca:

Marta Klubowicz-Schembera, Jan Monczka, Paweł Plewa, Sławomir Rokita, Jerzy Stuhr, Kajetan Wolniewicz

ASYSTENCI REŻYSERA:

Dagmar Bilińska-Korban (stała współpraca), Agnieszka Sztencel, Magdalena Wąsowska, Bożena Walczyk-Skrzypczak (stała współpraca)

ASYSTENT SCENOGRAFA:

Bożena Pędziwiatr

INSPICJENCI:

Justyna Jarocka-Lejzak, Anna Jaworska (stała współpraca), Agnieszka Sztencel, Magdalena Wąsowska

SUFLERZY:

Dorota Sawka, Krystyna Behounek (stała współpraca)

BALET OPERY KRAKOWSKIEJ

Kierownik Baletu:

Elena Korpusenko

Balet, Z-ca Kierownika Baletu:

Aliaksandr Rulkevich

Inspektor:

Wioletta Maciejewska

Soliści:

Agnieszka Chlebowska, Gabriela Kubacka  (urlop), Mizuki Kurosawa, Robert Kędziński, Marek Kobielski, Dzmitry Prokharau, Yauheni Yatskevich

Koryfeje:

Giulia Bellotti, Martyna Dobosz, Julia Galambos, Dzina Kazyrskaya, Anastasiya Krasouskaya, Bożena Kowalska, Agnieszka Raczyńska, Katarzyna Sanocka,  Clara Ushizaka, Maja Witkowska (urlop), Adam Mośko, Maciej Pluskowski, Vadzim Trukhan

Tancerze zespołowi:

Paulina Cisłowska, Małgorzata Dorosiewicz-Witczak, Mariana Morfin-Sanchez, Weronika Wilczyńska (urlop), Leonardo Cusinato, Tomasz Staniak, Takafumi Tamagawa

Współpraca:

Wioletta Maciejewska, Magdalena Malska

Akompaniator:

Natalia Shebunchak, Emilia Strzecha

Masażysta:

Mateusz Wicher

Fizjoterapeuta:

Michał Krawczyk

Rehabilitant

Mariusz Fill

CHÓR OPERY KRAKOWSKIEJ

Kierownik Chóru

Jacek Mentel

Soprany:

Alina Antonik, Agnieszka Czekaj-Janicka, Joanna Grandys, Wioletta Majgier, Kamila Mędrek-Żurek, Joanna Rakoczy, Aleksandra Sotnicka, Paulina Stach, Małgorzata Sznajder-Dziechciowska, Joanna Wacławska, Milena Walosik, Maria Węgrzyn, Anna Wodyńska-Piętka, Lidia Zoń-Raymond

Alty:

Monika Biederman-Pers, Anna Gajdzik-Krzyżanowska, Agata Flondro, Agata Gondek-Klimek, Małgorzata Hyży-Wypart, Jolanta Leśniak, Natalia Mańka, Aleksandra Michniewicz, Lucyna Ordon-Klimczak, Maria Pawlisz, Joanna Piękoś, Lidia Pirowska

Tenory:

Piotr Boronowicz, Jarosław Dijuk, Krzysztof Kogut, Marek Gerwatowski, Dariusz Palonek, Rafał Pawłowski, Rafał Piętka-Wodyński, Marcin Pokusa, Wiesław Popiołek, Paweł Szczepanek

Barytony:

Sławomir Broś, Łukasz Lelek, Jan Migała, Andrzej Wartalski, Łukasz Zakrzewski

Basy:

Władysław Guzik, Marcin Herman, Ludomir Rogalewski, Jerzy Wójcik, Mariusz Zarzycki

Asystent kierownika chóru:

Joanna Wójtowicz

Inspektor chóru:

Maria Pawlisz

Bibliotekarz:

Dariusz Palonek

Akompaniator:

Wioletta Fluda

ORKIESTRA OPERY KRAKOWSKIEJ

Kierownik Orkiestry:

Tomasz Tokarczyk

I skrzypce:

Swietłana Białostocka (koncertmistrz orkiestry), Paweł Wójtowicz (koncertmistrz), Barbara Łobaczewska-Kuźnia, Igor Laszkiewicz, Edyta Szlachetka-Hajto, Ewa Litwa, Magdalena Kamińska, Anna Stolarz, Roksana Drabik, Dominika Olszewska-Szczepanik, Dorota Gromada

II skrzypce:

Iwona Ibek-Milewska, Bożena Baran-Darska, Tomasz Kuźnia, Halina Boroni, Ewa Welanyk, Angela Sznicar, Agnieszka Majerska, Klaudia Dzieża

Altówki:

Oleksandra Mychajlenko, Witalij Mychajlenko, Piotr Augustyn, Małgorzata Piekarczyk, Maria Drak, Janusz Chrzanowski, Jadwiga Karpała

Wiolonczele:

Radosław Bukała (koncertmistrz), Dobrosław Krzyżanowski (koncertmistrz), Barbara Drobniak-Jakóbik (koncertmistrz), Alina Grochala, Krzysztof Wójtowicz, Stanisława Komońska, Leszek Pacanek

Kontrabasy:

Jerzy Porosło, Marek Lewandowski, Marek Bednarczyk, Piotr Sarnecki (stała współpraca)

Flety:

Wiesław Suruło, Janusz Pańczyk, Małgorzata Gładys, Karolina Pietras (stała współpraca)

Oboje:

Monika Sęk, Leonid Pozdiejew, Mirosław Drak, Sylwia Tomera-Długosz

Rożek angielski:

Mirosław Drak, Monika Sęk, Sylwia Tomera-Długosz

Klarnety:

Jerzy Krowicki, Dezyderiusz Boroni, Ryszard Cieśla, Stanisław Olko

Klarnet ES:

Ryszard Cieśla

Klarnet basowy:

Dezyderiusz Boroni, Ryszard Cieśla, Stanisław Olko

Saksofon tenorowy:

Stanisław Olko

Fagoty:

Arkadiusz Babiński, Patryk Krzyszkowski, Maciej Rygielski

Kontrafagot:

Patryk Krzyszkowski

Waltornie:

Ryszard Rakoczy, Paweł Siedlik, Jarosław Jaworski, Antoni Pietras, Piotr Rysiewicz

Trąbki:

Marek Domagalski, Jacek Król, Michał Bylica, Maurycy Biesiadecki

Puzony:

Arkadiusz Bała, Tomasz Gajewski, Krzysztof Węgrzyn

Tuba:

Jarosław Janecki

Kotły:

Sylwia Romek, Maria Stojek, Marcin Kotarba

Perkusja:

Sylwia Romek, Maria Stojek, Marcin Kotarba, Żaneta Seweryn

Harfa:

Lilianna Kosiorowska-Wysocka

Gitara, mandolina:

Alina Grochala

Bas-gitara:

Marek Lewandowski

Viola d'amore:

Oleksandra Mychajlenko

Organy, czelesta:

Współpraca: Maria Mazurkowska (stała współpraca)

Inspektorzy:

Paweł Siedlik, Iwona Ibek-Milewska

Bibliotekarz:

Leszek Pacanek

 

STUDIO BALETOWE OPERY KRAKOWSKIEJ

Kierownik:

Magdalena Malska

Koordynator i konsultant:

Maria Petkow-Dimitrow

Współpraca organizacyjna:

Ewa Mączyńska

Pedagodzy:

Katarzyna Borstyn, Gabriela Kubacka, Karolina Kuliga, Kinga Kużdżał, Wioletta Maciejewska, Magdalena Malska, Ewa Mączyńska, Ewa Nowak, Maria Petkow-Dimitrow, Kinga Szablowska, Jacek Szydłowski

Akompaniatorzy:

Anna Jasińska-Pazera, Ryszard Heuchert, Lidia Ordon, Monika Rucka-Michalik, Natalia Szablowska, Karolina Vogt

CHÓR DZIECIĘCY

Kierownik Chóru Dziecięcego:

Marek Kluza

Pedagog Chóru Dziecięcego:

Beata Kluza (stała współpraca)

Akompaniator Chóru Dziecięcego:

Maria Mazurkowska