Emocje 2017
najbliższy spektakl
25.11.2017, godz: 18:30

Spektakl baletowy „Emocje” powraca na naszą scenę, ale w nowej odsłonie. „Emocje 2017” przygotowała dwójka choreografów: Violetta Suska i Eduard Bablidze, a zatańczy Zespół Baletu Opery Krakowskiej. Spektakl opowie językiem tańca o emocjach, uczuciach i relacjach międzyludzkich.

 W części pierwszej zobaczymy „Akord” Eduarda Bablidze do muzyki Arvo Pärta „Fratres”  oraz „...Gdzie tkwią nagie gwiazdy...” do muzyki Johannesa Brahmsa z choreografią Violetty Suskiej. W tym drugim usłyszymy fragmenty „Koncertu skrzypcowego D-dur”, „I Sonaty skrzypcowej G-dur”, „Serenady A-dur” nr 2, „Intermezza A-dur” op. 118 Brahmsa oraz kompozycje efektów dźwiękowych Jędrzeja Rusina. Z muzyką współgrać będzie kilka baletowych miniatur, które opowiedzą o samotności, namiętności, żałobie i trudnych wyborach miłosnych.

Koncert Noworoczny
najbliższy spektakl
06.01.2018, godz: 20:00
Koncert Sylwestrowy
najbliższy spektakl
30.12.2017, godz: 18:30
Requiem
najbliższy spektakl
brak informacji o datach
1 godz. 30 min

Requiem

Giuseppe Verdi
O spektaklu

Utwór napisany w hołdzie Alessandro Manzoniemu, wybitnemu pisarzowi i patriocie włoskiemu, uwielbianemu przez Verdiego. Wystawiony w rok po jego śmierci w Kościele św. Marka w Mediolanie (1874) ze 100-osobowym chórem, 120-osobową orkiestrą, śpiewakami La Scali, pod dyrekcją samego kompozytora. Porównywany kunsztem do „Requiem” Mozarta uważany jest za szczyt, jaki osiągnęła msza żałobna w dziejach muzyki. Stanowi syntezę włoskiego stylu operowego i muzyki religijnej. Przy tym jest requiem na wskroś romantycznym, co wyraża się zróżnicowaniem formy i skrajnymi kontrastami – od modlitewnego skupienia po brzmienie gwałtowne, o dramatycznej ekspresji. Jednocześnie krytycy zwracają uwagę na jego teatralność, polegającą na dążności do „quasi-scenicznego eksponowania własnej spotęgowanej muzyczności” (B. Pociej).

Wielkie Chóry Wielkich Oper
najbliższy spektakl
brak informacji o datach
2 godz.

Gdy kończy się aria, do głosu dochodzi CHÓR. Zapraszamy na widowisko muzyczne "Wielkie Chóry Wielkich Oper". Tym razem w głównej roli - Chór Opery Krakowskiej. Na koncert złożą się najlepsze fragmenty chóralne z najwspanialszych oper. Wiele z nich to prawdziwe przeboje, znane i rozpoznawalne. Ale oprócz pozycji obowiązkowych, takich jak "Carmen" czy "Aida", nie zabraknie utworów równie pięknych, choć nieco mniej znanych...