A A A
normalny kontrast | duży kontrast

PROFESOR WIOLINEK - Muzyczne podróże w czasie

III edycja

Śpiewam, tańczę dyryguję
dźwiękiem leczę i czaruję!
Tysiąc pomysłów moja głowa ma
bo Profesor Wiolinek to ja!

W Operze Krakowskiej, pod hasłem Muzyczne podróże w czasie”, odbyła się III edycja spektakli edukacyjno-muzycznych „Profesor Wiolinek”. Przedstawienia adresowane były do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym i służyły rozwijaniu kompetencji młodego melomana. Niezwykle atrakcyjna formuła spektakli z wykorzystaniem zabaw, gier i eksperymentów, rozbudzała w dzieciach  wyobraźnię i kreatywność, zarażając je miłością do muzyki, opery, tańca i śpiewu. 

Barwne postaci, kolorowe stroje i dekoracje, jak również interesujące przygody były głównym atutem spektakli, które w ciekawy i przepełniony interakcją sposób przekazywały najmłodszym widzom wiedzę na temat świata dźwięków. 

W ramach III edycji przygód Profesora Wiolinka zrealizowano cztery przedstawienia edukacyjno-muzyczne pt. „Profesor Wiolinek i smok Bemolus”, stanowiące kolejny stopień wtajemniczenia w tematykę opery (26 i 27 września oraz 5 i 6 grudnia 2016 r.).

Pomysłodawcą, autorem scenariusza, autorem piosenek i reżyserem spotkań był Paweł Wójtowicz, a jego najbliższymi współpracownikami: Bożena Pędziwiatr, autorka scenografii i kostiumów oraz Agnieszka Sztencel, producent. W rolę Profesora Wiolinka wcielił się niezastąpiony Stanisław Knapik, a w Ducha Angusa Marcin Herman. W spektaklach wzięli udział także muzycy i śpiewacy Opery Krakowskiej oraz uczniowie Studia Baletowego Opery Krakowskiej. 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Profesor Wiolinek i Smok Bemolus08 Grudnia 2016

W grudniu 2016 r. odbyły się kolejne spektakle pt. „Profesor Wiolinek i Smok Bemolus”, podczas których dzieci poznały tajemnice operowego świata i wspaniale się bawiły. Profesor Wiolinek i Duch Angus spotkali na swojej drodze niezwykłego skrzata i Smoka Bemolusa, który stał się bohaterem przedstawienia i ulubieńcem publiczności.  więcej