DZIADEK DO ORZECHÓW

19, 20, 22, 24.01.2017

Spektakl polecam szczególnie młodszej widowni, ponieważ niesamowicie działa na wyobraźnie. Dorośli zaś spędzą dwie godziny pełne subtelnej i niczym nieskrępowanej przyjemności. "Co na scenie"

więcej

KONCERT KARNAWAŁOWY

21.01.2017

„Koncert Karnawałowy” to tradycyjna pozycja repertuarowa naszego teatru w okresie karnawału. „Koncert Karnawałowy” to tradycyjna pozycja repertuarowa naszego teatru w okresie karnawału.

więcej

BARON CYGAŃSKI

27, 28, 29.01.2017

Po latach nieobecności do majątku powraca młody dziedzic Sandor. Cyganka wróży mu bogactwo i rychły ślub.

więcej

  Aktualności

  Karnawał w Operze!

  W czasie karnawału w naszym teatrze nie może zabraknąć koncertów z udziałem znakomitych artystów i gości specjalnych. Podczas „Koncertu Karnawałowego” (21 stycznia) będziemy gościć Andrzeja Sikorowskiego - krakowskiego...   więcej »

  „Papierowe wariacje operetkowe” w Galerii Opera

  W „Galerii Opera” na Antresoli Opery Krakowskiej prezentujemy wystawę plakatów z kolekcji Krzysztofa Dydo, zrealizowanych do operetek i musicali dla wielu polskich teatrów muzycznych. Ekspozycja została...   więcej »

  Koncerty Noworoczne w wielickiej Kopalni

  Wiedeń ma swoje wspaniałe Koncerty Noworoczne, ma tę piękną tradycję również Kopalnia Soli „Wieliczka”. W dniach 7 i 8 stycznia Zespół Opery Krakowskiej gościł w zachwycających wnętrzach Komory „Warszawa”, gdzie...   więcej »

  Wspólne kolędowanie z Operą Krakowską

  To był prawdziwie wzruszający koncert. W dniu 6 stycznia w Kaplicy św. Kingi, nazywanej perłą w koronie Kopalni Soli „Wieliczka”, zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Niezwykły klimat tego miejsca i artyści sprawili, że był to uroczy...   więcej »

  Taneczny Sylwester!

  Nowy 2017 Rok powitaliśmy wspólnie z naszą publicznością w szampańskich nastrojach. Sylwestrowy koncert pod hasłem „Zatańcz to ze mną” wypełniły znakomite przeboje i taneczne rytmy. Widzowie dali się ponieść energii płynącej...   więcej »

  „DON PASQUALE” NA TOPIE!

  Informujemy, że spektakl „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego w reżyserii Jerzego Stuhra, pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka zajął drugie miejsce w wewnątrzredakcyjnej ankiecie „Dziennika Polskiego”, dotyczącej...   więcej »

  Konkurs - newsletter Opery Krakowskiej (styczniowa edycja)

  W grudniowej edycji konkursu „Zapisz się do newslettera Opery Krakowskiej” zapytaliśmy Państwa gdzie odbędą się koncerty w ramach cyklu „Pieśń - Teatr Słowa” (luty - kwiecień 2017 r.). Prawidłowa odpowiedź to - Komora Jana Haluszki...   więcej »

  Rozmowa z dyrektorem Opery Bogusławem Nowakiem

  Zachęcamy Państwa do przeczytania wywiadu z dyrektorem naszej sceny, Bogusławem Nowakiem, który w rozmowie z Anną Kańską Małachowską, redaktor naczelną portalu nascenie.info, opowiada m.in. o premierze spektaklu...   więcej »

  Pierwszy koncert z cyklu „PIEŚŃ – TEATR SŁOWA”!

  W sobotni wieczór (10.12.2016) zainaugurowaliśmy nowy cykl koncertów pt. „PIEŚŃ – TEATR SŁOWA”, prezentujący różnorodność gatunku pieśni, od niemieckiej lied poprzez francuską chanson i rosyjski romans, aż po polską...   więcej »

  Dzień Otwarty Opery Krakowskiej pełen wrażeń!

  Podczas tegorocznej edycji Dnia Otwartego (10.12.2016) nasz teatr tętnił życiem. Odwiedziło nas blisko dwa tysiące widzów, którzy wędrując przez przestrzenie gmachu Opery, mieli możliwość spotkać się z tytułami wybitnych utworów...   więcej »

  „Opera, dydaktyka i pieśń” - wywiad z Katarzyną Oleś-Blacha

  Katarzyna Oleś-Blacha, solistka Opery Krakowskiej i pedagog Akademii Muzycznej w Krakowie, w bieżącym sezonie została kierownikiem artystycznym nowego projektu naszej sceny, pt. „Pieśń – Teatr Słowa”. Zachęcamy Państwa...   więcej »