A A A
normalny kontrast | duży kontrast

MADAMA BUTTERFLY

16, 18.02.2018

Piękna to opowieść o miłości, rysowana orientem. Misternie utkany w nutach przypomina o sobie, wracając w muzyce, świetnie wykonanej przez orkiestrę Opery Krakowskiej. Dziennik Teatralny Kraków

więcej

TUREK WE WŁOSZECH

23, 25.02.2018

Tu gag goni gag – istna slapstickowa komedia. Wartkie tempo, szaleństwo kolorów, akrobacje na scenie, także fizyczne. Ale przede wszystkim wokalne. szwarcman.blog.polityka.pl

więcej

PIEŚŃ - TEATR SŁOWA

25.02.2018

Kolejna edycja spotkań publiczności z liryką wokalną w całości poświęcona będzie prezentacji polskiej pieśni artystycznej. Nieprzypadkowo na program pierwszego wieczoru złożą się pieśni oraz ballady Stanisława Moniuszki.

więcej

  Aktualności

  Koncertem Ostatkowym zakończyliśmy karnawał!

  13-tego lutego koncertem „Nowy Rok w Wiedniu – Ostatki w Krakowie” pożegnaliśmy karnawał. Zbliżające się Walentynki sprawiły, że atmosfera tego wieczoru była szczególna, a na scenie pojawiły się przede wszystkim artystyczne małżeńskie pary. Na repertuar...   więcej »

  Inauguracja drugiej edycji koncertów „Pieśń - Teatr Słowa”!

  Kolejna odsłona cyklu spotkań publiczności z muzyką i poezją, który Opera Krakowska zapoczątkowała w grudniu 2016 roku, będzie miała swoją premierę w przepięknym wnętrzu o wyjątkowej akustyce Komory Jana Haluszki w Kopalni Soli „Wieliczka”...   więcej »

  Z muzyką od poczęcia - III edycja warsztatów muzykoterapeutycznych dla kobiet w ciąży

  Przyszła mamo! Jeśli chciałabyś poznać techniki muzykoterapii relaksacyjnej, ćwiczenia rozluźniające i oddechowe torem brzusznym, dowiedzieć się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne...   więcej »

  Koncert Karnawałowy „…Czas wszystko odmienia”

  20 stycznia zaprosiliśmy Widzów na koncert „…Czas wszystko odmienia”. Był to jeden z koncertów karnawałowych Opery Krakowskiej, które słyną z tego, że uczestniczą w nich wyjątkowi goście. W tym roku był nim Bronisław Maj - poeta, wykładowca literatury...   więcej »

  „Viva Opera” - spotkanie Przyjaciół, Darczyńców, Patronów Opery Krakowskiej

  Koncert „Viva Opera” (19.01) był okazją do spotkania i podziękowania wszystkim Przyjaciołom, Darczyńcom i Patronom Opery Krakowskiej. Już po raz 14-sty, wręczyliśmy nagrody VOX OPERA – wyróżnienie przyznawane od 2005 roku osobom...   więcej »

  Koncerty Noworoczne w Kopalni Soli „Wieliczka”

  Tradycja muzyczna Kopalni Soli w Wieliczce sięga XIX wieku. Współcześnie jej częścią są wyczekiwane przez publiczność prestiżowe Koncerty Noworoczne Opery Krakowskiej, które na zaproszenie i dzięki uprzejmości Zarządu Kopalni odbyły się już po raz 13-sty.   więcej »

  „Vivo per lei, vivo per tutti” - koncerty sylwestrowe w Operze Krakowskiej

  Koncertami sylwestrowymi, przy dźwiękach wspaniałej włoskiej muzyki pożegnaliśmy wraz z Publicznością 2017 rok. Podczas nich mogliśmy poczuć atmosferę słonecznej Italii i doświadczyć namiastki 'dolce vita' oraz zaznać 'dolce far niene'. Wraz z Artystami Opery...   więcej »

  W Operze Krakowskiej zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy

  Tuż po świętach spotkaliśmy się wraz z naszą publicznością, by wspólnie posłuchać najpiękniejszych, tak mocno wpisanych w naszą tradycję kolęd. Koncert „Hej, w dzień narodzenia!” był okazją do przedłużenia niepowtarzalnej bożonarodzeniowej...   więcej »

  Opera Krakowska miejscem przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami

  Opera Krakowska jest teatrem przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Potwierdziły to przyznane Operze przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - w ramach projektu Małopolska. Kultura wrażliwa...   więcej »