Cookies Ta strona wykorzystuje pliki cookies (niewielkie pliki tekstowe przechowywane przez przeglądarkę internetową na urządzeniu użytkownika) m.in. do analizy statystycznej ruchu, dopasowania wyglądu i treści strony do indywidualnych potrzeb użytkownika). Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Repertuar RepertuarEN

Zespół

Dyrekcja i Kierownictwo

Bogusław Nowak Dyrektor Naczelny Bogusław Nowak
Katarzyna Rytysa-Bańbuła Z-ca Dyrektora ds. Organizacyjnych
Tomasz Tokarczyk Kierownik Muzyczny Tomasz Tokarczyk
Małgorzata Żak Główna Księgowa
Laco Adamik Główny Reżyser Laco Adamik
Marian Paciorek Z-ca Dyrektora ds. Techniczno – Administracyjnych

Rada Artystyczno-Programowa

Tomasz Tokarczyk Tomasz Tokarczyk Laco Adamik Laco Adamik
Małgorzata Janicka-Słysz
Barbara Kędzierska
Stanisław Zajączkowski

Zespół Artystyczny

Dyrygenci współpracujący

Adam Banaszak
Grzegorz Berniak
Sławomir Chrzanowski
Marek Kluza
Joachim Kołpanowicz
Tadeusz Kozłowski
Zygmunt Magiera
Marcin Nałęcz-Niesiołowski
Piotr Wajrak

Soliści

Soprany

Współpraca

Marcelina Beucher
Zuzanna Caban
Maria Domżał
Gabriela Gołaszewska
Ilona Krzywicka
Karina Skrzeszewska
Agata Widera-Burda
Karolina Wieczorek
Anna Wolfinger
Joanna Wójcik

Mezzosoprany

Współpraca

Agata Dembska-Kornaga
Jolanta Gzella
Elwira Janasik
Natalia Kukhar
Monika Ledzion-Porczyńska
Anna Lubańska
Olga Maroszek
Ewa Menaszek
Małgorzata Ratajczak
Karolina Sikora
Małgorzata Walewska
Bożena Zawiślak-Dolny

Tenory

Współpraca

Adrian Domarecki
Łukasz Gaj
Andrzej Lampert
Paolo Lardizzone
Franciszek Makuch
Janusz Ratajczak
Łukasz Ratajczak
Paweł Skałuba
Dominik Sutowicz
Adam Zdunikowski

Barytony

Współpraca

Mariusz Godlewski
Jacek Jaskuła
Sławomir Kowalewski
Bartłomiej Misiuda
Łukasz Motkowicz
Stanisław Olejniczak
Tomasz Rak
Przemysław Rezner
Leszek Skrla

Basy

Współpraca

Szymon Kobyliński
Dariusz Machej
Jacek Ozimkowski
Grzegorz Szostak
Robert Gierlach

Akompaniatorzy-korepetytorzy solistów

Zenovia-Anna Danchak
Kristina Kutnik
Emanuele Leomporri
Joachim Kołpanowicz
Katarzyna Starzycka

Asystenci Reżysera, Inspicjenci

Justyna Jarocka-Lejzak
Agnieszka Sztencel
Mateusz Makselon
Anna Popiel
Dagmar Bilińska-Korban

Asystent Scenografa

Bożena Pędziwiatr

Suflerzy

Dorota Sawka
Maria Mitkowska

Balet

Wioletta Maciejewska Kierownik Baletu
Alesia Smirnova Pedagog Baletu
Bożena Kowalska Inspektor Baletu

Akompaniatorzy

Emilia Strzecha
Olena Yasilkivska

Masażysta

Mateusz Wicher

Rehabilitant

Małgorzata Mękarska

Soliści

Agnieszka Chlebowska
Gabriela Kubacka
Mizuki Kurosawa
Malika Tokkozhina
Gabriele Togni
Dzimitry Proukharau
Yauheni Yatskevich

Koryfeje

Julia Galambos
Bożena Kowalska
Anastasiya Krasouskaya
Sofia Manca
Mariana Morfin-Sanchez
Agnieszka Raczyńska
Dzina Ratoń
Leonardo Cusinato
Adam Mośko
Maciej Pluskowski
Yauheni Raukuts
Vadzim Trukhan

Tancerze Zespołowi

Paulina Cisłowska
Małgorzata Dorosiewicz-Kotarba
Klaudia Wójcicka
Agata Steinke-Wojtala
Weronika Wilczyńska
Teresa Żurowska
Aliaksandr Karandulka
Andrei Kryshchanovich
Fabian Von Lindern
Andrea Zulian
Zoard Szabo

Chór

Janusz Wierzgacz Kierownik Chóru
Joanna Wójtowicz Dyrygent Chóru
Maria Pawlisz Inspektor Chóru
Dariusz Palonek Bibliotekarz

Soprany

Alina Antonik
Agnieszka Czekaj-Janicka
Natalia Hydz
Natalia Mańka-Mularczyk
Wioletta Majgier
Kamila Mędrek Żurek
Joanna Rakoczy
Aleksandra Sotnicka
Paulina Stach-Pluskowska
Małgorzata Sznajder-Dziechciowska
Joanna Wacławska
Maria Węgrzyn
Anna Wodyńska-Piętka
Lidia Zoń-Raymond

Alty

Martyna Dwojak
Agata Flondro
Anna Gajdzik-Krzyżanowska
Agata Gondek-Klimek
Joanna Grandys-Wnuk
Małgorzata Hyży-Wypart
Jolanta Leśniak
Lucyna Ordon-Klimczak
Maria Pawlisz
Joanna Piękoś
Lidia Pirowska

Tenory

Michał Błocki
Piotr Boronowicz
Marek Gerwatowski
Krzysztof Kogut
Dariusz Palonek
Rafał Pawłowski
Rafał Piętka-Wodyński
Wiesław Popiołek
Paweł Szczepanek
Łukasz Zakrzewski

Basy

Sławomir Broś
Jarosław Dijuk
Marcin Herman
Roman Klimowicz
Łukasz Lelek
Ludomir Rogalewski
Andrzej Wartalski
Jerzy Wójcik
Jacek Wróbel
Mariusz Zarzycki

Akompaniator

Olga Piotrowska-Cender

Współpraca

Katarzyna Chorobik
Maria Czarnecka-Reichel
Karolina Krajewska-Wilk
Maria Mitkowska
Kamila Paciorkowska
Sylwia Szczerba
Władysław Guzik
Stanisław Knapik
Michał Plackowski
Wojciech Radoń
Adam Rusek
Zbigniew Stawarz

Orkiestra

Iwona Ibek-Milewska Inspektor Orkiestry
Paweł Siedlik Inspektor Orkiestry
Leszek Pacanek Bibliotekarz

I Skrzypce

Barbara Łobaczewska-Kuźnia
Igor Laszkiewicz
Anna Stolarz
Edyta Szlachetka-Hajto
Ewa Litwa
Magdalena Kamińska
Dominika Olszewska-Szczepanik
Dorota Gromada
Swietłana Białostocka Koncertmistrz
Paweł Wójtowicz Koncertmistrz

II Skrzypce

Iwona Ibek-Milewska
Tomasz Kuźnia
Halina Boroni
Ewa Welanyk
Agnieszka Majerska
Angela Sznicar
Klaudia Dzieża
Anna Buda

Altówki

Oleksandra Mychajlenko
Witalij Mychajlenko
Małgorzata Piekarczyk
Maria Drak
Piotr Augustyn
Janusz Chrzanowski
Jadwiga Karpała

Wiolonczele

Alina Grochala
Krzysztof Wójtowicz
Stanisława Komońska
Leszek Pacanek
Radosław Bukała Koncertmistrz
Dobrosław Krzyżanowski Koncertmistrz
Barbara Drobniak-Jakóbik Koncertmistrz

Kontrabasy

Marek Lewandowski
Marek Bednarczyk
Krzysztof Bylica

Flety

Janusz Pańczyk
Wiesław Suruło
Karolina Klimczak
Justyna Adamczyk

Oboje

Monika Sęk
Leonid Pozdiejew
Mirosław Drak
Sylwia Tomera-Długosz

Rożki Angielskie

Mirosław Drak
Monika Sęk
Sylwia Tomera-Długosz

Klarnety

Jerzy Krowicki
Dezyderiusz Boroni
Ryszard Cieśla
Stanisław Olko

Fagoty

Arkadiusz Babiński
Patryk Krzyszkowski
Maciej Rygielski

Kontrafagot

Patryk Krzyszkowski

Waltornie

Jarosław Jaworski
Ryszard Rakoczy
Paweł Siedlik
Antoni Pietras

Trąbki

Marek Domagalski
Jacek Król
Michał Bylica
Maurycy Biesiadecki

Puzony

Arkadiusz Bała
Krzysztof Węgrzyn
Tomasz Gajewski

Tuba

Jarosław Janecki

Kotły

Marcin Kotarba
Sylwia Romek
Maria Stojek

Perkusja

Sylwia Romek
Maria Stojek
Marcin Kotarba
Żaneta Seweryn

Harfa

Lilianna Kosiorowska-Wysocka

Studio Baletowe

Magdalena Malska Kierownik Studia Baletowego

Pedagodzy

Elena Korpusenko
Karolina Kuliga
Kinga Kużdżał

Współpraca

Katarzyna Borstyn
Anastasiya Krasouskaya
Wioletta Maciejewska
Magdalena Malska
Ewa Mączyńska
Marta Mietelska-Topór
Ewa Nowak
Monika Rucka-Michalik
Justyna Rybarz
Kinga Szablowska
Jacek Szydłowski

Pedagodzy Gościnni

Katarzyna Aleksander-Kmieć
Maria Frączysta
Yauheni Yatskevich

Korepetytorzy Pianiści

Ryszard Heuchert
Olena Leonova
Ella Mkrtczyan
Lidia Ordon
Aleksandra Sobczak
Klaudia Sobczak

Chór Dziecięcy

Marek Kluza Kierownik Chóru Dziecięcego

Pedagog Chóru Dziecięcego

Beata Kluza

Akompaniator Chóru Dziecięcego

Maria Mazurkowska