"Requiem" - relacja z premiery
"Requiem" - relacja z premiery
Wczoraj (28.02) odbyła się premiera spektaklu "Requiem" do muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ostatnie, niedokończone przez niego dzieło, nowatorsko przedstawione za pomocą śpiewu, muzyki i tańca. Uczta dla zmysłów, ale i okazja do refleksji zmiennymi losami ludzkości.
Interdyscyplinarny spektakl według pomysłu i w reżyserii Jacka Tyskiego, mocno przepełniony wieloznaczną symboliką, zgromadził liczną publiczność. W premierowym przedstawieniu wzięli udział:
Premierę uświetniła wystawa pn. "Połączenia", w której zaprezentowano projekty plakatów do spektaklu autorstwa studentów i studentek Akademii Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Krakowie. Ekspozycję prac można oglądać do 2 kwietnia br.
- soliści: Zuzanna Caban (sopran), Monika Korybalska (alt), Jarosław Bielecki (tenor), Sebastian Marszałowicz (bas)
- soliści Baletu: Malika Tokkozhina, Iyo Hataishi, Mariana Morfin-Sanchez, Mizuki Kurosawa, Sofia Manca, Javier Arés Cabeza, Yauheni Raukuts, Gabriele Togni, Matheus Tertuliano, Andrea Zulian
- Zespół Baletu, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod batutą Maestro Marka Moncusí
Premierę uświetniła wystawa pn. "Połączenia", w której zaprezentowano projekty plakatów do spektaklu autorstwa studentów i studentek Akademii Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Krakowie. Ekspozycję prac można oglądać do 2 kwietnia br.