Cookies Ta strona wykorzystuje pliki cookies (niewielkie pliki tekstowe przechowywane przez przeglądarkę internetową na urządzeniu użytkownika) m.in. do analizy statystycznej ruchu, dopasowania wyglądu i treści strony do indywidualnych potrzeb użytkownika). Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Repertuar RepertuarEN

"Requiem" - relacja z premiery

"Requiem" - relacja z premiery

Wczoraj (28.02) odbyła się premiera spektaklu "Requiem" do muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ostatnie, niedokończone przez niego dzieło, nowatorsko przedstawione za pomocą śpiewu, muzyki i tańca. Uczta dla zmysłów, ale i okazja do refleksji zmiennymi losami ludzkości.
Interdyscyplinarny spektakl według pomysłu i w reżyserii Jacka Tyskiego, mocno przepełniony wieloznaczną symboliką, zgromadził liczną publiczność. W premierowym przedstawieniu wzięli udział:

  • soliści: Zuzanna Caban (sopran), Monika Korybalska (alt), Jarosław Bielecki (tenor), Sebastian Marszałowicz (bas) 
  • soliści Baletu: Malika Tokkozhina, Iyo Hataishi, Mariana Morfin-Sanchez, Mizuki Kurosawa, Sofia Manca, Javier Arés Cabeza, Yauheni Raukuts, Gabriele Togni, Matheus Tertuliano, Andrea Zulian
  • Zespół Baletu, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod batutą Maestro Marka Moncusí

Premierę uświetniła wystawa pn. "Połączenia", w której zaprezentowano projekty plakatów do spektaklu autorstwa studentów i studentek Akademii Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Krakowie. Ekspozycję prac można oglądać do 2 kwietnia br.